kerem misali

kerem alışık'a ait ilginç bir şiir kitabı içinde Tinerci, bursalı muazzez gibi ilginç şiirleri olsa da kitapta birkaç derin anlamı bulunan şiirler de var. ya da ben derin anlamlar çıkarıyorum bilemiyorum.
Not: kitabı bir çöpün yanındaki koliden bulmuştum. gerçi çöp ağzına kadar kitap doluydu ama çoğu ağır hasarlıydı. Büyük ihtimal de çatıdan su sızmış. 3 tane kitap aldım koliden. 2 tanesini okudum baştan sona ve çok sevdim. bir tanesi tarih kitabı. okumadım yalan yok.

birleşip yükselmek yükselip birleşmekten daha iyidir

Birlikte çalışmanın önemini belirten mükemmel söz. Örneğin 1 işi 1 kişi 1 saatte yapabiliyorken,2 kisi 1 isi daha kısa sürede yapabilir bu yüzden işbirliği her iş için önemli ve gereklidir.matematiksel olarak açıklacak olursak 2³+4³= 72 ederken (2+4)³= 216 eder. Bu da birlik ve beraberlik içinde olduğumuzda elde ettiğimiz sonucun ne denli büyüdüğünü bize gösteriyor. Ne demisler birlikten kuvvet doğar.

özer kiraz

Youtubeda ingilizce dersi anlatan bir ingilizce hocamız. Temel atmak isteyenlerin izleyebileceği bir hocamız. Üslubu kullandığı eğitim metodları,kendisinin yazdığı kitaplar ile güzel bir temel oluşturulabilir.

frank hayes

kara bahtlı kör talihli deyiminin can bulduğu jokey.

1923 yılında oynadığı yarış dışında hiçbir at yarışını kazanamamıştır. o yıl oynadığı yarışta da sağlık sorunları nedeniyle kalp krizi geçirmiş, at üzerinde yaşamını yitirmiştir. hiç durmadan koşan at yarışı kazanmıştır. *

alem sözlük


alem sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol